Kalendář
Akce Family Pointu

Setkání třídních důvěrníků - úterý 9. října v 17.30 hod.

Moderované setkání v rámci podpůrné skupiny rodičů školních dětí na téma GRPR.
Ve spolupráci s Azylovým domem pro ženy a matky s dětmi o. p. s.

Setkání skupiny Nošení dětí Zlínsko - čtvrtek 4. října v 10.00 hod.

Skupina pro všechny maminky a tatínky ze Zlína a okolí, kteří své děti nosí v šátku, ergo nosítku nebo nosit své
dítě teprve plánují.
Skupina pořádá pravidelně srazy za účelem mezilidského bezplatného sdílení zkušeností, kde si navzájem radí
a pomáhají, a to mnohdy nejen s nošením.

Workshop - Šití pytlíků na bezobalový nákup - pátek 21. září 2018 v 10.00–15.00 hod.

Na workshopu se naučíme:
- Jak si látku vyžehlit žehličkou, aby se dobře stříhala/řezala a šila
- Jak látku řezat řezacím kolečkem nebo stříhat nůžkami
- Jak si vše připravit na šití na šicím stroji
- Jak jednoduše vše na šicím stroji sešít
K dispozici budou 2-3 šicí stroje a také již použité látky, kterým dáme nové využití, dále nitě, nůžky, řezací kolečko s podložkou a pravítka. S sebou si nemusíte vzít nic. Kdo chce dát např. bavlněné košili apod., kterou už nenosí, nové využití, ať ji vezme s sebou, přetvoří si ji na pytlík. Pokud máte textilní stužky, které se dají použít na zavazování pytlíků, vezměte s sebou na workshop, budou se hodit. Vstupné dobrovolné.

Víte o zajímavé akci?

Pořádáte akci nebo o nějaké zajímavé víte a chcete se o ni podělit s ostatními?
Zašlete nám e-mailem Vaši pozvánku a my ji rádi zveřejníme.

familypointzlin@cpr-zlin.cz

Odběr novinek

V průchodu u vstupní haly galerie a muzea v prostorách 14|15 BAŤOVA INSTITUTU ve Zlíně je až do konce prázdnin k vidění kolekce výstavy Má vlast cestami proměn, kde je rozmístěno 14 plakátů dokumentujících vydařené revitalizace veřejných prostor ve Zlínském kraji.

 

Slavnostní vernisáže výstavy se zúčastnili zástupci měst a obcí, v nichž se realizovaly úspěšné proměny. Pozval je radní Zlínského kraje Jan Pijáček, který zodpovídá za řízení dotačních programů a cestovní ruch. Jan Pijáček poděkoval starostům za jejich osobní podíl na zvyšování kvality prostředí obcí a měst a za kultivaci duchovního prostoru kraje. A protože projekt Má vlast cestami proměn má ve své symbolice srdce, předal jim křišťálová srdíčka barvená prachem z českých granátů.

„Mám radost, že ve Zlínském kraji výstava Má vlast cestami proměn zdomácněla a vernisáž se stala pěknou společenskou událostí, kterou provází zájem starostů. Věřím, že i veřejnost ocení možnost seznámit se s řadou inspirativních projektů, a to v dobře přístupných venkovních prostorách u vchodu do krajské galerie a muzea,“ řekl radní Jan Pijáček.

Na plakátech je zobrazena např. meteorologická věž v Hošťálkové, která slouží dětem a mládeži k poznávání přírody a zároveň i jako rozhledna, Muzeum sklářství v Karolince, zrestaurovaná Boží muka v Ostrožské Nové Vsi, revitalizace zámku v Pohořelicích, výstavba nového kostela sv. Václava v Sazovicích, nová městská čtvrť vybudovaná v areálu kasáren v Uherském Hradišti nebo Park Rochus v Uherském Hradišti.

Další část výstavy Má vlast cestami proměn bude prezentována při Dni kraje 22. září 2018.

Zdroj: https://www.kr-zlinsky.cz/navstevnici-14-15-batova-institutu-si-mohou-prohlednout-vystavu-ma-vlast-cestami-promen-aktuality-15027.html